Otrdiena,  22. oktobris,  2019
 
Vārda dienas:   Irīda, Īrisa, Airisa
Cieceres pamatskola
   
  Ekoskolas aktivitātes 2018./2019.mācību gadā

   
  31.maijā 6.klase kopā ar savu audzinātāju Andru Ekmani mācību gadu noslēdza visai zīmīgi. Tika iestādīti trīs ozoliņi, kas tika visu gadu audzēti un loloti. Tā paliks par liecību ne tikai pašiem skolēniem, bet arī nākamajām paaudzēm.
    
  Decembrī skolā notika Ziemassvētku eglīšu skate. Katrai klasei tika dots uzdevums izgatavot eglīti, izmantojot otrreizējās izejvielas. Domājot par ekoloģiju un dabas resursu saudzēšanu, tika pagatavotas visdažādākie meistardarbi.  Novembrī un decembrī 6.a/b klases skolēni vizuālās mākslas stundās aktīvi strādāja sev neierastā tehnikā. Darba gaitā telpisku 3D maketiņu izgatavošanai tika izmantots brūnais kartons.
   
  Šoreiz izvirzītā tēma bija "Lauku sēta", kas katrā nodarbības reizē arvien vairāk rosināja skolēnu iztēli par to, kam tur vajadzētu būt un kā tas varētu izskatīties. Svarīgi bija ne tikai ievērot objektu savstarpējās proporcijas, bet arī prasme sadarboties ar klasesbiedriem, lai darbs veiksmīgāk noritētu. Arī loģiskā domāšana nepārtraukti tika likta lietā, jo kā gan bez tās. Ik brīdi skolēniem bija jādomā kā labāk izmantot kartonu, lai maksimāli spētu attēlot savas ieceres.
   


   
  AICINĀJUMS
  Līdz 1. oktobra pēcpusdienai  ierīkojiet klasēs makulatūras kastes!
   

  a pēcpusdienai  ierīkojiet klasēs makulatūras kastes!
  4. oktobrī pēc lielo klašu pusdienām Kalnsētas skolas 6.kl.Notiks ekopadomes priekšsēdētāja vēlēšanas.
   
  Skola šogad tika atklāta kā Mammadaba Vēstniecība. Šāds gods 2018./19. mācību gadā piešķirts tikai 4 skolām Latvijā. Cieceres internātpamatskola pārstāvēs Mammadabu LVM Dienvidkurzemes reģionā.
     Šo brīdi jau labu laiku gaidīja lieli un mazi, jo pavasarī uzzinājām, ka esam nopelnījuši Vēstniecības godu.
  Gandrīz visi klašu kolektīvi kopā ar audzinātājām un vecākiem, priekšmetu skolotājiem 2017./18.m.g. piedalījās Mammadaba Meistarklasē. Izcīnījām Meistaru diplomus un nozīmītes, daži - Mācekļu titulus.
      Iepriekšējā gada laikā zīmējām Meža dienu emblēmas putnus, aicinājām pie sevis ciemos LVM speciālistus, lai izzinātu meža nozares noslēpumus, devāmies ekskursijās uz objektiem, kas saistīti ar meža audzēšanu un iegūtās produkcijas pārstrādi, darinājām koka meistarstiķus, darbojāmies āra meža stundās, iepazinām kokus, meža noslēpumus, talkojām.  Veicām daudz aizraujošu lietu.
      Vasarā 5 skolotājas Mammadaba nometnē – kursos mācījās un guva jaunas idejas interesantām un izglītojošām aktivitātēm skolā.
  Augusta beigās skolu apciemoja Mammadaba „mamma” Anda un Dace Gūtmane – LVM Dienvidkurzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītāja, lai izstāstītu, kādi darbi un balvas mūs šogad gaida. 
     Dace 2018./19.m.g. būs mūsu Mammadaba krustmāte. Par to priecājamies, jo sadarbība jau sākusies, tikām ielūgti uz meža ekspedīciju.
     Zinību dienas svinību sākumā viss ritēja gludi un rāmi, kā jau katrā pirmajā skolas dienā: skanēja jautras dziesmas, zibēja smaidi un košas matu rotas, acis žilbināja ziedu košums un zēnu baltie krekli, tika dziedāta skolas himna par Kalnsētas parka koku ēnām, kas sargā Cieceres skolas meitenes un zēnus, nāca sveicēji, prieku par  jauno mācību gadu izteica skolas direktore Vineta Vovere, bet brīdī, kad balkonā virs ieejas durvīm parādījās Skolas Rūķis, ļoti līdzīgs Tērvetes Pasaku mežā sastopamajiem Rūķiem, vārds tika dots krustmātei Dacei.

     Mums, vienkāršiem skolotājiem un Cieceres skolas skolēniem, nekad dzīvē nebija nācies izmantot diplomātiskās etiķetes gudrības, lai godam pieņemtu Akreditācijas rakstu, Meža meistarības dēli, kas ir līdzīgs mūsu skolas bijušo audzēkņu un bijušā mājturības skolotāja Viļņa Lejas kokā veidotajam dēlim – sveicienam skolai kādā izlaidumā. Tas pašlaik atrodas skolotāju istabā. Kur novietosim jauniegūto Meža meistarības dēli, lai audzētu mežu kuplu, bagātīgu un mācību procesā izmantojumu, vēl lemsim.
   
  Cik atbildīgs ir vēstnieka amats, karoga uzvilkšanas laikā jau nedaudz juta un visa 2018./19. mācību gada laikā  izbaudīs skolas direktore Vineta Vovere, 6. klases skolēns Mareks Zaķis un skolotāja Iveta Strikasa, kura koordinē skolas zaļos darbus un nedarbus.
   
      2018./19. mācību gadā Cieceres internātpamatskolas pagalmā plīvos Mammadaba Vēstniecības karogs, bet vēstnieki mazos un lielos skolas iemītniekus, viņu tuviniekus un draugus aicinās aktīvi darboties kopā ar LVM darbiniekiem un mums, lai iepazītu un iemīlētu Latvijas mežus, tajos notiekošo. ♦
  Cieceres pamatskola           © 2017
  < Oktobris 2019
  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  01
  02
  03
  05
  06
  08
  09
  10
  11
  12
  13
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  29
  30
  Cieceres pamatskola           © 2017